کپی رایت 95-97 حامی دادگستر ساعد.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

26712426

تماس برای مشاوره رایگان

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
فهرست
 

مراحل جرم پولشویی

خانه > دعاوی حقوقی  > مراحل جرم پولشویی

مراحل جرم پولشویی

مراحل جرم پولشویی

مراحل جرم پولشویی

برای ارتکاب جرم پولشویی سه مرحله در نظر گرفته شده است که عبارتند از :

 

مرحله یکم ، مراحل جرم پولشویی

 

مرحله استقرار یا مکان یابی که در این مرحله وجوه حاصله وارد سیستم مالی یا اقتصادی خودی می شود و یا اینکه به خارج از کشور انتقال می یابند تا اینکه از دسترس خارج باشند و با امکان کشف آنها را تا حدی از بین ببرد.

 

مرحله دوم ، مراحل جرم پولشویی

 

مرحله دوم استتار یا تغییر وضعیت که درآمدهای غیر قانونی با پوشش های پیچیده یا عملیات بانکی یکی از منبع اصلی خود منفی و یا وارونه جلوه گر شود یا در بین بانکهای کشور به جای صورت گیرد ، این روند با نقل و انتقال فرامرزی و یا با وسایل الکترونیکی صورت می گیرد.

 

در صورت نیاز به وکیل حقوقی با موسسه حقوقی حامی در تماس باشید.

 

 

مرحله سوم ، مراحل جرم پولشویی

 

اختلاط مالی یا ادغام که در این مرحله از پیچیده ترین مرحله جرم هم تلقی می شود پول ها وارد سیستم اقتصادی و مالی می شوند و این پیچیدگی به اختلاط مالی زمانی که داد و ستد جنبه بین المللی پیدا می کند به مراتب افزایش پیدا می‌کند چرا که بسیاری از کشورها تاکنون قوانین و مقررات بین المللی در ارتباط با پولشویی به تصویب نرسیده و رعایت نمی شوند.

 

تاثیرات جرم پول شویی بر اقتصاد

 

۱ – تخریب بازار مالی ۲- ورشکستگی بخش خصوصی ۳ – فرار سرمایه به صورت غیرقانونی از کشور ۴ – بهره وری در بخش واقعی اقتصاد ۵ – تخریب بخش خارجی اقتصاد ۶ – افزایش پول شویی سبب کاهش تقاضای پول و کاهش میزان معینی در نرخ سالیانه تولید ناخالص ملی می‌شود ۷ – افزایش ریسک خصوصی‌سازی ۸ – بی ثباتی در روند نرخ های ارز و بهره ۹ – توزیع نابرابر درآمدها و آثار منفی دیگری می‌شود که همه آنها به نحوی رشد و توسعه اقتصاد را تحت تاثیر منفی خود می گذارد.

 

نویسنده : کارشناس حقوقی ، علی شریعتمدار

 

برگرفته از مجموعه مقالات تیم وکلای موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد لطفا در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس با ما