کپی رایت 95-97 حامی دادگستر ساعد.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

26712426

تماس برای مشاوره رایگان

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
فهرست
 

جرایم سایبری

خانه > دعاوی حقوقی  > جرایم سایبری

جرایم سایبری

جرایم سایبری | جرایم اینترنتی

سایبر

۱ – واژه سایبر در فارسی به مجاز و مجازی ترجمه شده است . اما این ترجمه گویای دقیق این واژه نیست زیرا محیط سایبر محیطی است حقیقی و واقعی نه دروغین و مجازی و فقط به شکل مادی و ملموس احساس شدنی نیست و این نکته کافی نیست که به آن مجاز و مجازی اطلاق شود .

۲ – واژه سایبر در اصطلاح به همه محیط هایی گفته می شود که اساس فعالیت آن ها بر مبنای پردازش و طبق سامانه صفر و یک کار می کنند .

۳ – سایبر در زبان عموم مردم به غلط اینترنت نامیده می شود در حالی که اینترنت یک شبکه رایانه ای بین المللی بزرگ است که نظیر آن چندین شبکه بزرگ مثل یوزنت ، تله نت ، و …. وجود دارد . تعداد این شبکه های بزرگ بالغ بر ۱۹ شبکه است .

۴ – البته پیدایش فضای سایبر مرهون این شبکه بزرگ جهانی است و بخش قابل توجه و حداقل لایه آشکار و ملموس آن را تشکیل می دهد .

 

در صورت نیاز به وکیل حقوقی با ما در تماس باشید.

 

     جرایم سایبری در اصطلاح به جرایمی گفته می شود که در محیطی غیر فیزیکی علیه فناوری اطلاعات با حالات شبیه سازی و مجازی سازی ارتکاب می یابد . جرایم سایبری نوعی از جرایم اینترنتی می باشد که شامل جرم هایی هستند که در محیط سایبر به وجود می آیند .

سایبر شامل هکر ها ، کر کر ها ، فریک های تلفن و انواع جرم هایی ممکن با نام سایبر کرایم و درمورد جرم آینده با نام تروریسم سایبر که مانند تروریسیت های معمولی دارای انگیزه های سیاسی برای ارتکاب جرایم هستند . و همچنین بحران سازی ها سایبر شامل ویروس ها ، عنکبوت های موتورهای جستجو و پالس های الکترو مغناطیسی ، کرم ها و بمب های منطقی و درمورد پلیس سایبر که مطابق با خاص بودن جرم های سایبر، نیاز به آموزش های خاص دارند .

 

نویسنده : کارشناس حقوقی ، علی شریعتمدار

برگرفته از مجموعه مقالات تیم وکلای موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد لطفا در صورت سوال در مورد این مطلب با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس با ما