کپی رایت 95-97 حامی دادگستر ساعد.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

26712426

تماس برای مشاوره رایگان

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
فهرست
 

روش های پول شویی

خانه > دعاوی حقوقی  > روش های پول شویی

روش های پول شویی

روش های پول شویی

روش های پول شویی :

۱ – سیستم های بانکی به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای حرکت دهنده پول شویان محسوب می شود . این مقوله می تواند برای مثال دربرگیرنده استفاده از ابزارهای بانکی از قبیل حوالجات بانکی ، انتقال های تلگرافی برای جا به جا کردن پول در سطح بین المللی واجرای طرح های متکی به وام باشد و همچنین استفاده از اسمورفینگ یا ساختاربندی ، یعنی ایجاد سپرده های کوچک متعدد که کمتر از مقادیری هستند که موجب شکل گیری گزارش معاملات نقدی مشکوک یا عمده می شود و این کار با استفاده از خویشاوندان شخص ثالث یا اسامی جعلی برای حساب ها و یا حتی اقدامات پیچیده تری از قبیل استفاده از شرکت های کاغذی ( صوری ) صورت می پذیرد .

۲ – سیستم بانکداری زیر زمینی که به عنوان سیستم عملیات بانکی موازی نیز شناخته می شود .این سیستم ها نه تنها محرمانه بودن کامل اسرار مالی را به وجود می آورد بلکه حتی از محاکمه شدن توسط روزنامه ها نیز در امان می مانند .

۳ –وجوه موسسات مالی غیر بانکی علی الخصوص صرافی ها و موسسات ارسال کننده

۴ – پول شویی دامنه وسیعی از موسسات تجاری را در برگرفته به طوری که دیده شده است افراد شاغل در زمینه بیمه ، کالاهای تجاری ، اوراق بهادار و دارایی های غیر منقول ، تماما برای مقاصد پول شویی موردی استفاده واقع شده اند .

 

لطفا در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با ما در تماس باشید.

 

۵ – بهره برداری از فعالیت های اقتصادی مشروع از قبیل فاکتور نویسی غیر واقعی ، در هم آمیختن پول های مشروع و نامشروع ، استفاده از مقررات متکی به وام ( که به وسیله آن فرد پولشو در آمد های خود را به کشور دیگری منتقل می کند و با تبدیل آن به اوراق بهادار اقدام به دریافت به وام بانکی می کند که این وام به کشور مبدا ارسال می شود .

۶ – سود های باد آورده حاصل از قمار بازی ، ارث و …….. برای بیان ثروت مازاد مورد استفاده قرار می گیرد .

۷ – احراز هویت و شناسایی دقیق مشتریان بانک ها و موسسات مالی

 ۸ – روش مهم دیگری که انتظار می رود در آینده مورد استفاده پول شویان قرار گیرد در ارتباط با استفاده از تکنولوژی نوین پرداختی قرار دارد ( پول الکترونیک ) پتاسیل لازم را برای ساده کردن عملیات ، پنهان کردن منبع درآمد جنایتکاران و جا به جا کردن این در آمد ها بدون کنترل و بازرسی دارا می باشد .

 

نویسنده : کارشناس حقوقی ، علی شریعتمدار

 

برگرفته از مجموعه مقالات تیم وکلای موسسه حقوقی حامی لطفا در صورت سوال در مورد این مطلب یا نیاز به وکیل حقوقی با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس با ما