کپی رایت 95-97 حامی دادگستر ساعد.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

26712426

تماس برای مشاوره رایگان

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
فهرست
 

آنسیترال

خانه > دعاوی حقوقی  > آنسیترال

آنسیترال

آنسیترال

آنسیترال

    کمیسیون سازمان ملل در خصوص تجارت بین الملل در سال ۱۹۶۶ با هدف یکنواخت نمودن حقوق تجارت بین‌المللی به وجود آمد. بخشی از فعالیت‌های این سازمان به توسعه قوانین نمونه اسناد استاندارد جهت تسهیل روابط تجاری بین المللی اختصاص دارد. قانون نمونه برای داوری تجاری بین المللی، قواعد داوری آنسیترال قانون نمونه در انتقال اعتبار بین المللی و کنوانسیون دین در مورد بیع بین‌المللی کالا در شمار مهم‌ترین قوانین نمونه آنسیترال قرار دارند .

     در سال ۱۹۹۶ گروه کاری آنسیترال در خصوص تجارت الکترونیکی مبادرت به ارائه یک قانون نمونه در این زمینه کرد که دربردارنده قواعدی راجع به تجارت الکترونیکی بود و سعی داشت قواعد حقوقی را با فناوری‌های نوین سازگار نماید این گروه کاری در سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را با ارائه قانون نمونه امضای الکترونیکی ادامه داد و اکنون در صدد است تا کنوانسیون بیع بین المللی کالاها را به منظور هماهنگ نمودن آن با طیف بسیاری از قراردادهای الکترونیکی و قراردادهای راجع به بیع اموال غیر مادی اصلاح نماید .

   تلاشهای کمیسیون سازمان ملل قانون نمونه آنسیترال نتوانست به هدف خود که ایجاد یک نظام هماهنگ بین المللی است نایل شود. زیرا ارائه این قانون هنگامی صورت گرفت که بسیاری از کشورهای پیشرفته از قبیل مبادرت به وضع قوانینی در قلمرو تجارت الکترونیکی کرده بودند که کاملا متفاوت با قواعد آنسیترال بود.بعید به نظر می رسد که کشورهای مذکور به آن قوانین داخلی خود به منظور هماهنگی باآنستیرال را جرح و تعدیل نمایند.

 

نویسنده : سجاد عروجی ، وکیل پایه یک دادگستری 

لطفا در صورت سوال در مورد این مطلب و یا نیاز به مشاوره حقوقی با موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد در تماس باشید

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس با ما