کپی رایت 95-97 حامی داگستر ساعد.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

88523496

تماس برای مشاوره رایگان

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
فهرست
 

سوالات متداول

حکم رابطه نامشروع با دختر باکره چیست ؟

 در صورتی که پسر بهانه داشته باشد برای ازدواج و به نحوی دختر را فریب بدهد و با او رابطه داشته باشد زنا صورت گرفته و جرمی که مرتکب می گردد مجازاتش علاوه بر حد مجازات تعزیری نیز دارد و حاکم شرع در صورتی که پسر با دختر ازدواج کند حکم تعزیری شخص را می‌بخشد.

سرقفلی و تفاوت آن با حق کسب چیست ؟

سرقفلی یعنی پولی می باشد که در ابتدای عقد اجاره به هرعلتی،  توسط صاحب ملک از مستاجر دریافت می گردد.

حق کسب و پیشه و تجارت حقی می باشد که تاجر و کاسب نسبت به محلی پیدا می­کنند . این حق ناشی از تقدم در اجاره ملک حسن شهرت  جمع آوری مشتری و … است.

مجازات جرم تهدید به اسید پاشی چیست ؟

اگر فردی واقعا شخصی را تهدید بکند و قصد عملی کردن آن تهدید را داشته باشد تهدید خود جرم تلقی می گردد.

اگر شخص قصد عملی کردن تهدید را نداشته باشد و فقط به منظور ترساندن شخص تهدید میکند تا به هدف خود برسد در این صورت خود تهدید جرم محسوب نمی گردد.

اگر شخصی به صورت عمدی اقدام به اسید پاشی کند و باعث آسیب رساندن به شخصی گردد و یا باعث قتل وی شود و مریضی دائمی بگیرد مجازات وی جزئ جرائم درجه ۱ میشود و اگر باعث قطع عضو و یا نقصی در عضو گردد مجازات وی جزئ جرائم درجه ۲ است (دو سال تا ده سال)

اگر شخص شروع به عمل اسید پاشی کرده باشد مجازات وی از ۲ تا ۵ سال است .

شرایط مهریه عند الاستطاعه چیست؟

در مهریه عند الاستطاعه اگر زن تقاضای مهریه کند، این تکلیف بر عهده او می باشد که ثابت بکند مرد از دارایی و اموال کافی جهت پرداخت مهریه برخوردار  می باشد و بر عکس مرد در اینجا نیازی ندارد که برای دادگاه دلیل بیاورد که قادر به پرداخت مهریه نیست. در این نوع مهریه این امتیاز برای مرد در نظر گرفته شده  تا زن نتواند تحت هر شرایطی و هر زمانی که اراده کند با توسل به مهریه او را تحت فشار قرار بدهد.

تماس با ما