کپی رایت 95-97 حامی دادگستر ساعد.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

26712426

تماس برای مشاوره رایگان

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
فهرست
 

وکیل ملکی

خانه > دعاوی حقوقی  > وکیل ملکی

وکیل ملکی

وکیل ملکی

وکیل ملکی

سوال :

با سلام
آپارتمان ما شامل سه طبقه و یک پارکینگ هست که طبقه اول و سوم متعلق به یک نفر و طبقه دوم نیز متعلق به ما میباشد. در سند ما هیچ اشاره ای به پارکینگ نشده و تنها مشخصات واحد خودمان آورده شده است. حال صاحبخانه آن دو واحد دیگر تصمیم به تغییر کاربری پارکینگ به واحد مسکونی و سکونت در آن را دارد. آیا اجازه این کار را دارد یا خیر؟ چطور میتوان از این کار ایشان جلوگیری کرد؟ صورتمجلس تفکیکی آپارتمان را از کجا میتوان بدست آورد؟

جواب :

سلام و درود بر شما
با عنایت به اینکه فضاى پاركينگ جزومشاعات است وحق استفاده باصاحب پاركينگ است وصرفاًجهت پارك وسيله ميباشدوساخت آن واستفاده به روش ديگرغيرقانونى و خلاف مقررات است لذا جلوگيرى از این اقدام ازطريق اطلاع به شهردارى بعمل می آید تا دستورات لازم برای ممانعت از آن انجام گیرد.
موید باشید
موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد

سوال

 قصد تفکیک ملک خود را دارم، که بخشی از آن مدرسه و بخشی هم مسجد می باشد به شهرداری مراجعه کردم و گفتم که بابت زمین مدرسه و مسجد حدود پنج هزار متر بهای خدمات عمومی از ملک پرداخت شده و در دو هزار و خورده ای دیگر شهرداری سهم نداشته لذا تقاضای تفکیک آن را دارم. ولی شهرداری می گوید مالک مدرسه آموزش و پرورش و مسجد اوقاف است و به ما ارتباطی ندارد و سهم ما یعنی شهرداری محفوظ است. آیا ادعای شهرداری صحیح است؟

جواب

 مسلما این موارد خدمات عمومی هست و اینکه مالک فعلی آن چه ارگانی شده ارتباطی به مالک ندارد مهم این است که از مالکیت وی قدرالسهم و سرانه خدمات عمومی کاسته شده است. حال مالک بعدی هر ارگانی می خواهد باشد مهم برای قانونگذار تأمین سهم خدمات عمومی  بوده است که در مانحن فیه محقق است. البته در خصوص موضوع اگر شهرداری این موضوع را مورد پذیرش قرار نمی دهد تنها راه اعتراض به تصمیم شهرداری در اختصاص قدرالسهم جدید در دیوان عدالت اداری است. البته به شرطی که در شعبه ای نرود که مسلک او طرفداری از شهرداری باشد.

در صورت نیاز به وکیل شهرداری با موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد در تماس باشید..

 

وکیل ملکی

وکیل ملکی

اگر یک واحد تجاری به دو واحد تبدیل شود مابه التفاوت عوارض برای هر دو گرفتن درست است؟

جواب
تبدیل واحد عوارض مستقل دارد که در دیوان عدالت اداری قانونی شناخته شده و اخذ مابه التفاوت فاقد محمل قانونی است.

سوال

یکی از مغازه دارهای محل ما، سایه بانی بصورت شیروانی جلوی مغازه خودش نصب کرده که سه مترفضای پیاده رو را گرفته، ما معترض شدیم ولی شهرداری میگوید کارش غیرقانونی نیست؟ آیا صحت دارد؟ البته پایه های این سایه بان هم در پیاده رو هست.

جواب
اقدام مذکور غیر قانونی بوده و تجاوز به اموال عمومی می باشد و موضوع ماده ۶۹۰ قانون مجازات بخش تعزیرات است وجود پایه ها در معبر نیز مصداق بارز سد معبر است. عدم انجام تکلیف از سوی شهرداری را به نهادهای زیر گزارش دهید: دادستان، بازرسی استانداری، اداره کل بازرسی استان در سامانه رسیدگی به شکایات.

وکیل ملکی

وکیل ملکی

 

سوال
در خصوص اینکه گفته می شود آیین نامه ارزش معاملاتی عطف بماسبق نمیشود حال اگر آیین نامه ارزش معاملاتی به هر سبب ابطال شود و جریمه متعلقه به شخص دارای تخلف ساختمانی کأن لم یکن شود تکلیف تخلفاتی که مبنایی برای جریمه آنها وجود ندارد چیست به عبارتی آیا شهرداری نمی تواند آیین نامه ای را برای سال گذشته خود که آیین نامه اش ابطال شده وضع و اجرا نماید؟ اگر از آیین نامه سالهای قبل نمی تواند برای تخلفات موضوع ابطال آیین نامه استفاده نماید در این صورت تخلفات ساختمانی بدون ضمانت اجرا می ماند.

جواب
تصویب آیین نامه هرساله صورت نمی گیرد و در صورت ابطال آیین نامه به هر دلیل آیین نامه تبصره ۱۱ ماده صد سابق معتبر خواهد بود.

آیا می دانید؟!

نکات مهم خرید ملک پس از تنظیم سند مبایعه نامه چیست؟!

۱-بر اساس قرارداد و در تاریخ مقرر در دفترخانه ای که جهت تنظیم سند با فروشنده توافق نموده اید به همراه چک رمز دار الباقی ثمن معامله حاضر شوید.
۲- در صورت عدم حضور فروشنده در تاریخ مقرر، حتما از سر دفتر، گواهی حضور خود و عدم حضور فروشنده را مطالبه نمایید.
۳- چنانچه فروشنده هستید، فراموش نکنید که حضور شما در روز مقرر برای تنظیم سند کافی نیست و می بایست در روز مقرر، استعلامات لازم را جهت انتقال سند انجام داده باشید.
۴- چنانچه خریدار هستید، فراموش نکنید که حضور شما بدون همراه داشتن تتمه ثمن معامله، در حکم عدم حضور شماست.

همچنین بخوانید : شناسنامه فنی ملکی ساختمان چیست

 

 

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با ما در تماس باشیدو یا در صفحه مشاوره حقوقی سوالات خود را عنوان کنید.

Image result for law home

برای اطلاعات بیشتر و یا نیاز به وکیل ملکی با موسسه حقوقی حامی در تماس باشید

در صورت نیاز به وکیل ملکی با موسسه حقوقی در تماس باشید.

سوال

اگر ساختمانی دارای مالکان مشاعی باشد، شکایت به دیوان مستلزم شکایت تمام مالکان است؟

جواب
نه لزومی به شکایت تمام مالکان مشاعی نیست و شکایت یک مالک به عنوان ذی نفع کفایت می کند.

همچنین بخوانید : ضم امین چیست و در چه مواردی تعیین میشود

نویسنده : امید محمدی

این مطلب در طول زمان بروزرسانی میشود بنابراین این برگه  را ذخیره کنید تا در صورت بروزرسانی از آخرین سوالات مربوط به برگه وکیل ملکی در اطلاع باشید.

برای اطلاعات بیشتر و یا نیاز به وکیل حقوقی با موسسه حقوقی حامی در تماس باشید.

برچسب ها:

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتماس با ما